15sene
REFERANSLAR | İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ 
empty Üye ol Üye girişi
Ürün grupları
Alt Menü 2

Sonicwall
inlogger
FarmaDRC
Degre
İnput

DEGRE Plus Sıcaklık Takip ve Uyarı Sistemi

degrePlus1.jpg
degrePlus2.jpg
DegreUSB.jpg
Ürün Kodu
:
DEGREPlus
Fiyatı
:
$
240,00
+ KDV
Kdv dahil
:
¨
1.594,98
Havale ile
:
¨
1.594,98
resimstokdurum
+1
Adet
baskett.gif Sepete At
Ödeme seçenekleri için tıklayın...
Tavsiye et
Bilgi listeme ekle
Alışveriş listeme ekle
Print Out
 

 
  Ürün Özellikleri
 
Degre Plus Sıcaklık Takip ve Uyarı Sistemi

Degré Plus, aşı dolapları ve benzer görevlerde kullanılan soğutucuların içerisindeki ısıyı sürekli kontrol ederek dolap iç sıcaklığı tanımlanan aralık dışına çıktığında görevli kişileri telefon hatları üzerinden arayarak sesli olarak uyarı veren bir sistemdir. Bu sistemin geliştirilmesindeki asıl amaç soğutucu arızası veya elektrik kesintisi gibi olumsuz ortam koşullarından etkilenmeden veya başka bir cihaza gerek duyulmadan risk anında ilgilileri (Hekim, Hemşire, Görevli) telefon ile arayarak durumunu bildirmektir.

Ana ünite ve sensörden oluşan
Degré ‘nin çalışma sistemi şu şekildedir. Dolap içinde bulunan sensör sürekli iç ısıyı kontrol etmekte ve ısının tanımlanan aralık dışına (negatif veya pozitif yönde olabilir) çıkmasından sonra kullanıcı tarafından belirlenen süre içinde tanımlı telefon numaralarını sırayla arayarak önceden kaydedeceğiniz sesli alarm mesajını vermektedir. Aranan telefonlar açılmadığında cevaplanıncaya kadar ısrarlı tekrar arama yapan Degré alarm sonrasında da sürekli ısı kontrolüne devam etmekte ve manüel olarak kapatılmadığı sürece her 30 dk. aralıklarla telefon aramalarına tekrar başlamaktadır. İlk aramalardan sonra her 30 dk. da bir cihaz kullanıcı tarafından tamamen kapatılıncaya kadar yapılan ısrarlı bu aramalardaki asıl amaç gece veya tatil zamanlarında buzdolabına mutlaka müdahale yapılmasını sağlamaktır.

Bilgisayar destekli klasik uyarı sistemleri elektrik kesintisinden kısa bir müddet sonra bilgisayar sistemine gelen enerji tükendiği için kapanmakta; yedek güç üniteleri olsa bile hafta sonu veya resmi tatil gibi zamanlarda karşılaşılabilecek uzun süreli elektrik kesintilerinde enerjilerinin tükenmesi sonucu kapanmakta ve esas lazım oldukları andaki görevi yerine getirememektedir. Oysa başka hiçbir donanıma gerek duymadan çok az enerji ile günlerce çalışabilen
Degré, kendi içerisindeki yedek güç ünitesi sayesinde asıl ihtiyaç duyulduğu anda sizleri telefon hattınızdan arayarak soğuk zincirin önemli bir halkasını tamamlayacaktır.

Ayrıca
Degré Plus, sürekli ölçümünü yaptığı ortam sıcaklık değerlerini ortalama 60 gün süre ile kendi içerisinde saklayabilmektedir. Bu değerler görünmek istendiğinde veya geçmiş tarihli ısı değerleri, analizi, grafikleri, rapor ve dökümü alınmak istendiğinde USB portundan bağlanacağı bilgisayara istenen bu veriler kolayca aktarılabilmektedir. Talep edildiğinde kablosuz (Wifi) bağlantı seçeneği opsiyonel olarak sunulmaktadır. Degré Plus, müstakil olarak çalışabildiği için sürekli bir bilgisayar bağlantısına ihtiyaç duymaz.

Degré Plus Raporlama Yazılımı ve Kurulum Dosyaları için lütfen tıklayınız...

Diğer Cihazlara Göre Degré ‘nin Farkları & Avantajları

Degré

Diğer Klasik Cihazlar

Bağımsız Çalışabilme Özelliği ?

Kendi içerisindeki mikroişlemci, hafıza ünitesi ve yedek enerji aküsü ile bilgisayardan bağımsız çalışarak risk durumunda bağlanan sabit telefon hattınız üzerinden sizleri arayarak direk ve kesin uyarı yapmaktadır. Anlık ısı değerleri ekranından görüntülenebildiği gibi geçmiş tarihli ısı değerleri, analizi, grafikleri, rapor ve dökümü alınmak istendiğinde USB portundan bağlanacağı bilgisayara istenen bu veriler kolayca aktarılabilmektedir.

Aldığı ısı değerlerini anında bağlı olduğu bilgisayara kablolu veya kablosuz olarak aktarmaktadır. Kendi üzerinde bilgi tutmaz. Tüm ölçümleri ve risk anındaki uyarı sistemleri bilgisayar üzerinden veya GSM hattından yapıldığından dolayı uzun süreli elektrik kesintilerinde bilgisayar ve diğer donanımların enerjisi bitip bağlı donanımlar çalışmadığında risk oluşturmaktadır.

Anlık Sıcaklık İzleme

Buzdolabı üzerine koyulabilen küçük ve şık tasarımlı kutusu önünde bulunan gösterge paneli üzerindeki ekranından anlık sıcaklıklar, o günkü en düşük ve en yüksek sıcaklıklar izlenebilmektedir.

Anlık ve geçmiş sıcaklıklar sadece bağlı olduğu bilgisayar yazılımından görüntülenebilir.

Risk Süre Belirleme ?

Kullanıcı tarafından tanımlanan ısı set ayarları (+2 C° ~ +8 C° gibi) dışında kullanıcı tarafından tanımlanan süre kadar çıkıldığında (örneğin 5 dk. gibi) sistem risk denetlemesi yapar ve ilgili kişileri telefon hattı üzerinden aramaya başlar. Set değeri dışındaki sürenin tercihe bırakılma nedeni gün içindeki kullanımlarda dolap kapağının kısa sürelerde açılmasından kaynaklanan anlık ve kısa süreli ısı değişimlerinde veya eski tip dolapların gecikmeli termostat tepkimesindeki gereksiz / yanlış ihbarları engellemektedir.

Kullanıcı tarafından tanımlanan ısı set ayarları (+2 C° ~ +8 C° gibi) dışına çıkıldığı anda hemen ilgili kişilere risk ihbarı verilmektedir. Buzdolabının kapağı gün içinde fazla açılıp kapandığı zaman bile anında arama / SMS gönderme devreye girmekte; gereksiz / yanlış ihbarlar verilerek fazladan telefon arama veya SMS maliyeti gündeme gelmektedir. Eski tip dolaplardaki farklı zamanlarda görülebilen kısa süreli ısı değişimlerinde bile sistem alarm durumuna geçmektedir.

Risk Anında İhbar / Uyarı Güvenirliliği ?

Risk meydana geldiğinde tanımlanan 20 adet telefon numarasını sıra ile arar ve kayıtlı ses mesajını okur. Aranacak numaranın Gsm veya sabit telefon olup olmaması önemli değildir. Varsa santral öncesindeki direk Telekom hattı veya akülü FCT cihazı bağlanabildiği için risk araması enerji kesintilerinden etkilenmez. Cevaplanmayan telefonlar açılıncaya kadar ısrarlı aramalarını sürdürür. İlk aramadan sonraki 30 dk. içerisinde sisteme müdahale eden olmaz ise veya buzdolabı ısısı halâ istenen set değerleri aralığı dışında ise, her 30 dk. aralıklarla sistem manüel olarak kapatılıncaya kadar ısrarlı aramalarını sürdürür.

Risk meydana geldiğinde tanımlanan kişilere SMS göndermektedir. SMS gönderilen kişinin telefonunun bu mesajı alıp almadığı veya okuyup okumadığı sistem tarafından kontrol edilemediği için yapılan uyarının başarılı olup olmadığı da izlenememektedir. Gece geç saatlerde gönderilme ihtimali olan uyarı SMS ‘inin alınabilmesi ve gerekli müdahaleyi sağlayabilmek için 7/24 açık kişisel telefonlar kodlanmalı ve her SMS mutlaka kullanıcı tarafından her vakit görülebilmelidir.

Kullanım Maliyeti ?

Cihaz satın alındıktan sonra herhangi bir abonelik vb. ekstra maliyet talep edilmez. Cihaz üretim hatalarına karşı 2 yıl garantilidir. Cihazın 1 senelik elektrik sarfiyatı ortalama 3- TL‘dir.

Cihazı kullanabilmek için sürekli açık olan bir bilgisayar ve risk anında haberdar olunabilmesi için bazı çeşit ürünlerde SMS aboneliği gerekmektedir. Bunun dışında bu bilgisayarın ilk satın alımı, lisans, güvenlik yazılımları ve bakım maliyeti ayrıca hesaplanmalıdır. Sadece bu sistem için sürekli açık bırakılacak bir bilgisayarın 1 senelik ortalama elektrik sarfiyatı 259-TL’dir.

Satın Alma Maliyeti ?

Ürünün tek başına piyasa fiyatı 280 USD + KDV olup sistemin çalıştırılabilmesi için ayrıca bir donanım gerekmez. Ürün beraberinde detaylı raporlama yazılımı ücretsiz olarak verilmektedir.

Piyasada ortalama 850~1.300- TL +KDV aralığında satılan bu ürünleri kullanabilmek için 7/24 çalışacak bir adet bilgisayarı tahsis etmek gerekecektir. Maliyet hesabı yapıldığında bu bilgisayarın maliyeti + elektrik masrafı + PC bakım masrafları gibi maliyetler de göz önüne alınmalıdır.

Kesintisiz Çalışma Güvenirliliği ?

İstenen ısı aralığı ve bu değerler dışında ne kadar süre kaldığında arama yapması gerektiği kullanıcı tarafından ayarlandığı için gereksiz / yanlış ihbar aramaları yapmaz. Düşük voltajlarda çalıştığı için ısınma/ kapanma gibi risk faktörü yoktur. Kendi içinde enerji aküsü olduğu için uzun süreli kesintilerde bile elektriğin olmaması çalışmasına engel değildir. Ortalama son 60 günlük sıcaklık değerlerini sürekli kendi içinde tutabilmekte; cihaz kapatılsa bile bu kayıtlar silinmemektedir.

Tüm ısı ölçümlerini ve uyarı sistemini bilgisayar üzerinden yaptığı için bağlı olduğu bilgisayarın 7/24 açık tutulması gerekmektedir. Uzun süreli elektrik kesintilerinde bilgisayarı çalışır vaziyette tutabilmek için UPS veya jeneratör gibi ek donanımlara ihtiyaç duyulacaktır. Ayrıca günlük kullanım için tasarlanan pc veya notebook gibi bilgisayarların 7/24 kesintisiz çalışması sonucu ortaya çıkabilecek donanım / yazılım hatalarından dolayı risk anında haberdar olamama ihtimali her zaman mevcuttur. Elektrik kesintilerinde sadece bilgisayar değil; haberleşme için arada kullanılan switch veya wireless donanımlarının da açık tutulması sağlanmalıdır.

Çevre Duyarlılığı ?

Isı yaymaz ve sessiz çalışmaktadır.

Kendi başına müstakil çalışamadığı için bir bilgisayar ile birlikte kullanılması gerekmektedir. Bu bilgisayar yapısı itibari ile ısı oluşturmakta; PC soğutma sistemi fanları gürültü oranları 19.54~35.28 dB(A) civarındadır.

Garanti Süresi ?

Sistemin satış garanti süresi 2 senedir.

Sistemlerin satış garanti süreleri 1 – 2 senedir.

 
REFERANSLAR | İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ 
BURBİL
Banka Seçenekleri
Toplam Ziyaretçi Sayısı: 885161
e-ticaret neticaret e-ticaret